Шүүгч хараат бус байж, гагцхүү хуульд захирагдана. Ерөнхийлөгч, Ерөнхий сайд, Улсын Их Хурлын ба Засгийн газрын гишүүн, төр, нам, олон нийтийн бусад байгууллагын албан тушаалтан, иргэн хэн боловч шүүгчээс шүүн таслах үүргээ хэрэгжүүлэхэд хөндлөнгөөс оролцож болохгүй. Шүүгчийн хараат бус, шүүхийн бие даасан байдлыг хангах зорилгоор Шүүхийн ерөнхий зөвлөл ажиллана. Шүүхийн ерөнхий зөвлөл шүүх, шүүгчийн шүүн таслах ажиллагаанд оролцохгүйгээр, гагцхүү хуульчдаас шүүгчийг шилж олох, эрх ашгийг нь хамгаалах зэрэг шүүхийг бие даан ажиллах нөхцөлөөр хангахтай холбогдсон үүргийг биелүүлнэ. Шүүхийн ерөнхий зөвлөлийн зохион байгуулалт, үйл ажиллагааны журмыг хуулиар тогтооно. / Монгол Улсын Үндсэн хуулийн 49 дүгээр зүйл/
30-10-2020, 17:26   Хэсэг: Мэдээлэл   Сэтгэгдэл: 0  

АРХАНГАЙ АЙМАГ ДАХЬ СУМ ДУНДЫН ЭРҮҮГИЙН ХЭРГИЙН АНХАН ШАТНЫ ШҮҮХИЙН 2020 ОНЫ 11 ДҮГЭЭР САРЫН 02-НЫ ӨДРӨӨС 2020 ОНЫ 11 ДҮГЭЭР САРЫН 06-НЫ ӨДӨР ХҮРТЭЛХ ШҮҮХ ХУРАЛДААНЫ ТОВ

             АРХАНГАЙ АЙМАГ ДАХЬ СУМ ДУНДЫН ЭРҮҮГИЙН ХЭРГИЙН АНХАН ШАТНЫШҮҮХИЙН

           2020 ОНЫ 11 ДҮГЭЭР САРЫН 02-НЫ ӨДРӨӨС 2020 ОНЫ 11 ДҮГЭЭР САРЫН 06-НЫ ӨДӨР

                                              ХҮРТЭЛХ ШҮҮХ ХУРАЛДААНЫ ТОВ

2020.10.30                                                                                                   Эрдэнэбулган сум

 

 

 

Шүүгдэгчийн овог, нэр

 

Хуулийн зүйл хэсэг

 

Огноо

 

Шүүх бүрэлдэхүүн

 

 

Оролцогч

 

 

1

 

 

 

С.Болдсүх

 

 

 

ЭХТА-ийн 27.10-4.1

 

 

2020.11.02

1000 цагт

А заал

 

 

 

Шүүгч

П.Гандолгор

 

 

 

 

 

У/я: С.Батсүх

Өм: Г.Энхбаяр,

С.Пүрэвсүрэн

 

 

 

 

 

 

 

 

2

 

 

Б.Банзрагч

 

 

 

ЭХТА-ийн 17.3-1,

17.4-1,

17.6-1

 

 

2020.11.02

1430 цагт

А заал

 

 

 

Шүүгч

П.Гандолгор

 

 

 

 

 

У/я: С.Батсүх

Өм: Э.Мөнх-Эрдэнэ, н.Давааравдан,

Г.Энхболд

 

 

 

 

 

 

 

3

 

 

Н.Нямбазар

 

 

 

ЭХТА-ийн 11.1-1

 

 

2020.11.03

1000 цагт

А заал

 

 

 

Шүүгч

Б.Отгонцэцэг

 

 

 

 

 

У/я: Б.Буяндалай

Өм: Г.Энхбаяр,

М.Алтанчимэг

 

 

 

 

 

 

 

 

4

 

 

Д.Батбаяр,

Б.Чимэдцэрэн

 

 

 

ЭХТА-ийн 24.6-2.2

 

 

2020.11.03

1100 цагт

А заал

 

 

 

Шүүгч

П.Гандолгор

 

 

 

 

 

У/я: С.Батсүх

Өм: В.Удвал

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5

 

 

 

 

 

С.Нямдаваа

 

 

 

 

 

 

ЭХТА-ийн 17.5-1

 

 

 

 

 

2020.11.03

1500 цагт

А заал

 

 

 

 

 

 

Шүүгч

Р.Алтанцэцэг

 

 

 

 

 

 

 

 

У/я: Б.Буяндалай

 

 

 

 

 

 

 

 

6

 

 

Р.Ганболд

 

 

 

ЭХТА-ийн 17.3-1

 

 

2020.11.04

1000 цагт

А заал

 

 

 

Шүүгч

П.Гандолгор

 

 

 

 

 

У/я: С.Батсүх

Өм: В.Удвал,

Хо/өм: Г.Энхбаяр

 

 

 

 

 

 

 

 

7

 

 

С.Мөнхцоож

 

 

 

ЭХТА-ийн 11.1-2.4

 

 

2020.11.04

1430 цагт

А заал

 

 

 

Шүүгч

Р.Алтанцэцэг,

П.Гандолгор,

Б.Отгонцэцэг

 

 

 

 

 

У/я: С.Батсүх

Өм: М.Алтанчимэг

 

 

 

 

 

 

 

 

8

 

 

Л.Батболд

 

 

 

ЭХТА-ийн 10.1-1

 

 

2020.11.05

1000 цагт

А заал

 

 

 

Шүүгч

Р.Алтанцэцэг

 

 

 

 

 

У/я: Ц.Сайнзаяа

Өм: Ц.Бат-Эрдэнэ

 

 

 

 

 

 

 

 

9

 

 

Б.Эрдэнэхүү

 

 

 

ЭХТА-ийн 11.6-2

 

 

2020.11.05

1000 цагт

Б заал

 

 

 

Шүүгч

П.Гандолгор

 

 

 

 

 

У/я: С.Батсүх

 

 

 

 

 

 

 

 

 

10

 

 

Б.Баттогтох,

У.Баттөр,

Х.Азхүү

 

 

 

ЭХТА-ийн 22.1-1,

24.6-2.2

 

 

2020.11.05

1500 цагт

А заал

/урьдчилсан хэлэлцүүлэг/

 

 

Шүүгч

Б.Отгонцэцэг

 

 

 

 

 

У/я: С.Батсүх

Өм: Н.Энхжаргал,

Б.Баттөр

 

 

 

 

 

 

 

 

11

 

 

С.Мөнхбаатар

 

 

 

ЭХТА-ийн 17.1-2.1

 

 

2020.11.05

1530 цагт

А заал

/урьдчилсан хэлэлцүүлэг/

 

 

Шүүгч

Б.Отгонцэцэг

 

 

 

 

 

У/я: С.Бичинхүү

Өм: Н.Энхжаргал

 

 

 

 

 

 

 

 

12

 

 

М.Ганбаатар

 

 

 

ЭХТА-ийн 27.10-3

 

 

2020.11.05

1600 цагт

А заал

 

 

 

Шүүгч

Б.Отгонцэцэг

 

 

 

 

 

У/я: Б.Буяндалай

 

 

 

 

 

 

 

 

13

 

 

Н.Ганболд

 

 

 

ЭХТА-ийн 17.3-1, 17.4-2.1

 

 

2020.11.06

1100 цагт

А заал

 

 

 

Шүүгч

Р.Алтанцэцэг

 

 

 

 

 

У/я: С.Батсүх

Өм: Б.Чулуунбаатар

 

 

 

 

 

 

 

 

14

 

 

Б.Нямдаваа

 

 

 

ЭХТА-ийн 17.12-2.1

 

 

2020.11.06

1430 цагт

А заал

 

 

 

Шүүгч

П.Гандолгор

 

 

 

 

 

У/я: Б.Буяндалай

Өм: Д.Насанжаргал

 

 

 

 

 

 

                      АРХАНГАЙ АЙМАГ ДАХЬ СУМ ДУНДЫН ЭРҮҮГИЙН ХЭРГИЙН АНХАН ШАТНЫ ШҮҮХ
Нийтэлсэн court   Үзсэн: 126   |   Сэтгэгдэл: 0
Хэвлэх
Төсөөтэй мэдээлэл:
Шүүхийн шийдвэрийн цахим сан



Зургийн цомог
ЗУРГИЙН ЦОМОГ
Хандалт
Цахим хуульч
Санал асуулга
 

Ярилцлага

Манай вэб сайтын чанар


 
 
«    Арваннэгдүгээр сар 2021    »
MonTueWedThuFriSatSun
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930 
Fatal error: [] operator not supported for strings in /home/arcourtm/public_html/index.php on line 304