Шүүгч хараат бус байж, гагцхүү хуульд захирагдана. Ерөнхийлөгч, Ерөнхий сайд, Улсын Их Хурлын ба Засгийн газрын гишүүн, төр, нам, олон нийтийн бусад байгууллагын албан тушаалтан, иргэн хэн боловч шүүгчээс шүүн таслах үүргээ хэрэгжүүлэхэд хөндлөнгөөс оролцож болохгүй. Шүүгчийн хараат бус, шүүхийн бие даасан байдлыг хангах зорилгоор Шүүхийн ерөнхий зөвлөл ажиллана. Шүүхийн ерөнхий зөвлөл шүүх, шүүгчийн шүүн таслах ажиллагаанд оролцохгүйгээр, гагцхүү хуульчдаас шүүгчийг шилж олох, эрх ашгийг нь хамгаалах зэрэг шүүхийг бие даан ажиллах нөхцөлөөр хангахтай холбогдсон үүргийг биелүүлнэ. Шүүхийн ерөнхий зөвлөлийн зохион байгуулалт, үйл ажиллагааны журмыг хуулиар тогтооно. / Монгол Улсын Үндсэн хуулийн 49 дүгээр зүйл/
4-07-2020, 18:57   Хэсэг: Мэдээлэл   Сэтгэгдэл: 0  

АРХАНГАЙ АЙМАГ ДАХЬ СУМ ДУНДЫН ЭРҮҮГИЙН ХЭРГИЙН АНХАН ШАТНЫ ШҮҮХИЙН 2020 ОНЫ 07 ДУГААР САРЫН 06-НЫ ӨДРӨӨС 2020 ОНЫ 07 ДУГААР САРЫН 10-НЫ ӨДӨР ХҮРТЭЛХ ШҮҮХ ХУРАЛДААНЫ ТОВ

             АРХАНГАЙ АЙМАГ ДАХЬ СУМ ДУНДЫН ЭРҮҮГИЙН ХЭРГИЙН АНХАН ШАТНЫ ШҮҮХИЙН

           2020 ОНЫ 07 ДУГААР САРЫН 06-НЫ ӨДРӨӨС 2020 ОНЫ 07 ДУГААР САРЫН 10-НЫ ӨДӨР

                                          ХҮРТЭЛХ ШҮҮХ ХУРАЛДААНЫ ТОВ

 

2020.07.03                                                                                                Эрдэнэбулган сум

 

 

 

Шүүгдэгчийн овог, нэр

 

Хуулийн зүйл хэсэг

 

Огноо

 

Шүүх бүрэлдэхүүн

 

 

Оролцогч

 

 

1

 

 

С.Отгонжаргал

 

 

 

ЭХТА-ийн 17.3-2.1, 17.4-2.2, 2.4

 

 

2020.07.06

1000 цагт

А заал

 

 

 

 

Шүүгч

П.Гандолгор

 

 

 

 

 

У/я: Б.Буяндалай

 

 

 

 

 

 

 

 

2

 

 

 

 

 

А.Баттулга,

Л.Доржгочоо

 

 

 

ЭХТА-ийн 17.12-1

 

 

2020.07.06

1400 цагт

А заал

 

 

 

 

Шүүгч

Р.Алтанцэцэг

 

 

 

 

 

У/я: С.Батсүх,

Өм: Н.Энхжаргал

 

 

 

 

 

 

 

3

 

 

Б.Энэбиш

 

 

 

ЭХТА-ийн 11.1-2.1, 17.8-1

 

 

2020.07.06

1500 цагт

А заал

 

 

 

 

Шүүгч

Р.Алтанцэцэг,

П.Гандолгор,

Б.Отгонцэцэг

 

 

 

 

 

У/я: С.Батсүх,

Өм: Г.Энхбаяр, Ц.Бат-Эрдэнэ

 

 

 

 

 

 

 

4

 

 

Л.Мөнхбат

 

 

 

Хянан магадлан

 

 

2020.07.06

1430 цагт

А заал

 

 

 

 

Шүүгч

Р.Алтанцэцэг

 

 

 

 

 

У/я: Б.Сүхбаатар

Цагдан хорих: Г.Цэдэнсодном,

Д.Алтанцэцэг

 

 

 

 

 

 

 

5

 

 

С.Цэнд-Аюуш

 

 

 

Хянан магадлан

 

 

2020.07.06

1440 цагт

А заал

 

 

 

 

Шүүгч

Р.Алтанцэцэг

 

 

 

 

 

У/я: Б.Сүхбаатар

Цагдан хорих: Г.Цэдэнсодном,

Д.Алтанцэцэг

 

 

 

 

 

 

 

6

 

 

Ө.Жибүүр

 

 

 

ЭХТА-ийн 17.1-1 дэх хэсэг

 

 

2020.07.06

1600 цагт

А заал

 

 

 

 

Шүүгч

П.Гандолгор

 

 

 

 

 

У/я: С.Бичинхүү

 

 

 

 

 

 

 

7

 

 

А.Өсөхбаяр

 

 

 

ЭХТА-ийн 11.6-1

 

 

2020.07.07

1000 цагт

Б заал

 

 

 

 

Шүүгч

П.Гандолгор

 

 

 

 

 

У/я: Б.Буяндалай

 

 

 

 

 

 

 

8

 

 

М.Ариунбуян

 

 

 

ЭХТА-ийн 11.6-1

 

 

2020.07.07

1430 цагт

Б заал

 

 

 

 

Шүүгч

П.Гандолгор

 

 

 

 

 

У/я: С.Батсүх

 

 

 

 

 

 

 

9

 

 

Б.Банзрагч

 

 

 

ЭХТА-ийн 17.3-1, 17.4-1, 17.6-1

 

 

2020.07.07

1700 цагт

Б заал

/урьдчилсан хэлэлцүүлэг/

 

 

 

 

Шүүгч

П.Гандолгор

 

 

 

 

 

У/я: С.Батсүх

Өм: Э.Мөнх-Эрдэнэ, С.Давааравдан,

Д.Насанжаргал,

О.Энхболд

 

 

 

 

 

 

 

 

10

 

 

 

 

П.Отгонтөр

 

 

 

 

ЭХТА-ийн 17.12-1

 

 

 

 

2020.07.08

1000 цагт

А заал

 

 

 

 

 

 

Шүүгч

П.Гандолгор

 

 

 

 

 

 

 

У/я: С.Батсүх

Өм: Г.Энхбаяр

 

 

 

 

 

 

 

11

 

 

У.Ганхуяг

 

 

 

ЭХТА-ийн 11.1-2.4

 

 

2020.07.08

1200 цагт

А заал

 

 

 

 

Шүүгч

Р.Алтанцэцэг,

П.Гандолгор,

Б.Отгонцэцэг

 

 

 

 

 

У/я: С.Бичинхүү

Өм: В.Удвал

 

 

 

 

 

 

 

12

 

 

 

Н.Амгаланбаатар

 

 

 

 

ЭХТА-ийн 17.12-1

 

 

 

2020.07.08

1400 цагт

Б заал

 

 

 

 

 

Шүүгч

Б.Отгонцэцэг

 

 

 

 

 

 

У/я: И.Сайнзаяа

Өм: Г.Энхбаяр

 

 

 

 

 

 

 

13

 

 

 

 

 

Д.Батнасан

 

 

 

 

ЭХТА-ийн 17.1-2.1

 

 

 

2020.07.08

1530 цагт

А заал

 

 

 

 

 

Шүүгч

П.Гандолгор

 

 

 

 

 

 

У/я: Б.Буяндалай

Өм: Н.Энхжаргал

 

 

 

 

 

 

14

 

 

 

С.Нэргүй

 

 

 

ЭХТА-ийн 10.1-1

 

 

2020.07.08

1600 цагт

А заал

 

 

 

 

Шүүгч

Р.Алтанцэцэг,

П.Гандолгор,

Б.Отгонцэцэг

 

 

 

 

 

У/я: С.Батсүх

Өм: Г.Энхбаяр,

Н.Наранцэцэг

 

 

 

 

 

 

 

 

15

 

 

 

 

 

 

Э.Буян-Очир,

Б.Насанбаяр,

Б.Даарийжав

 

 

 

 

ЭХТА-ийн 17.12-1, 18.6-1

 

 

 

2020.07.09

1000 цагт

А заал

 

 

 

 

 

Шүүгч

П.Гандолгор

 

 

 

 

 

 

У/я:

Өм: В.Удвал

Гэрч: н.Даваацэрэн,

н.Саранцэцэг

 

 

 

 

 

 

16

 

 

 

 

С.Цогтбаяр

 

 

ЭХТА-ийн 17.2-2, 11.1-2.1

 

 

2020.07.09

1430 цагт

А заал

 

 

 

 

Шүүгч

Р.Алтанцэцэг,

П.Гандолгор,

Б.Отгонцэцэг

 

 

 

 

 

У/я: Ш.Наранчимэг

Өм: Н.Энхжаргал

 

 

 

 

 

 

17

 

 

 

 

Б.Молор-Эрдэнэ

 

 

 

ЭХТА-ийн 17.12-1

 

 

2020.07.09

1100 цагт

Б заал

 

 

 

 

Шүүгч

Р.Алтанцэцэг

 

 

 

 

 

У/я: С.Батсүх

Өм: С.Пүрэвсүрэн

 

 

 

 

 

 

18

 

 

 

П.Мөнхцэцэг

 

 

 

ЭХТА-ийн 10.2-1

 

2020.07.10

1000 цагт

А заал

 

 

 

 

Шүүгч

П.Гандолгор

 

 

 

 

 

У/я: С.Батсүх

Өм: Б.Алтанчимэг

 

 

 

 

 

 

19

 

 

 

Б.Адарсүрэн

 

 

 

ЭХТА-ийн 17.12-1, 17.1-1, 17.3-1

 

 

2020.07.10

1130 цагт

А заал

 

 

 

 

Шүүгч

П.Гандолгор

 

 

 

 

 

У/я: С.Батсүх

Өм: Б.Алтанчимэг

 

 

 

 

 

                    АРХАНГАЙ АЙМАГ ДАХЬ СУМ ДУНДЫН ЭРҮҮГИЙН ХЭРГИЙН АНХАН ШАТНЫ ШҮҮХ

Нийтэлсэн court   Үзсэн: 17   |   Сэтгэгдэл: 0
Хэвлэх
Төсөөтэй мэдээлэл:
Шүүхийн шийдвэрийн цахим сан



Зургийн цомог
ЗУРГИЙН ЦОМОГ
Хандалт
Цахим хуульч
Санал асуулга
 

Ярилцлага

Манай вэб сайтын чанар


 
 
«    Наймдугаар сар 2020    »
MonTueWedThuFriSatSun
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Fatal error: [] operator not supported for strings in /home/arcourtm/public_html/index.php on line 304